Lytt til teksten Lytt til teksten

NHFs internasjonale arbeid

Undertrykking og diskriminering av funksjonshemmede stopper ikke ved Norges grenser. Overalt i verden har funksjonshemmede dårligere levekår enn andre. Situasjonen er verst i fattige land. NHF ser det som en moralsk forpliktelse å engasjere seg i internasjonalt arbeid for likestilling av funksjonshemmede.

Bilde av Jafeti Luhena 11 år fra Malawi. Foto: Torgrim Halvari/Atlas-alliansen 
Jafeti Luhena  fra Malawi. Foto: Torgrim Halvari/Atlas-alliansen. 

Hvordan jobber vi? 

Alle våre prosjekter er lokalt forankret og basert på samarbeid med organisasjoner av funksjonshemmede og/eller lokale myndigheter.

Hvor jobber vi? 

NHFs internasjonale arbeid foregår i Uganda, Malawi, Zambia, Lesotho, Sør-Afrika og Palestina, samt flyktningeleire i Jordan og Libanon.

Nyheter 

På vår nyhetsside får du en liten smakebit av det som skjer på feltet inkluderende utvikling, funksjonshemmede og likestilling.

Støtt oss!

NHFs internasjonale arbeid er støttet av NORAD og Operasjon Dagsverk, men med flere midler kan vi utrette mer. Synes du vi gjør en god jobb? Støtt oss!

Publisert 23.02.2010 Oppdatert 05.03.2010
Del | Utskriftsvennlig tekst

Norges Handikapforbund | Schweigaardsgt. 12 | Postboks 9217 Grønland, 0134 Oslo

Tel: 24102400 | E-post: nhf@nhf.no | Laboremus Software